Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Zaczynamy!

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +81/-3
Zaczynamy!
« dnia: Wrzesień 12, 2014, 13:57:47 »
Witam Was serdecznie :)
Mam na imię Michał, od blisko 10 lat zajmuje się uprawą roślin owadożernych. Przez wiele lat podstawą mojej hodowli były dzbaneczniki, tak też zostało do dziś. Jednak po wielu latach mogę pochwalić się również ciekawymi okazami muchołówek, czy też kapturnic. Mam nadzieję, że jako właścicielowi forum oraz sklepu Roraima uda mi się stworzyć wraz z użytkownikami tego forum najciekawsze hodowle w Polsce i na świecie, w czym będę starał się Wam regularnie pomagać.

Pozdrawiam!

Offline ZgredeK

• **
  • 80
  • +6/-0
Odp: Zaczynamy!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2014, 15:02:48 »
Witam :)
Podobnie jak administrator, również mam na imię Michał :) Interesuję się owadożerami od 6 lat, z dużymi przerwami, zaczęło się oczywiście od Obi, gdzie po zakupie muchołówki, nie wytrzymała ona pierwszego zimowania :) Rok później po wielu przeczytanych artykułach dotyczących tych pięknych roślin powróciłem na stałe :) Teraz po 4 latach, może nie mam zbyt pokaźnej kolekcji - zaledwie 20 gatunków, jednak w przyszłości gdy zmienię adres zamieszkania i będę miał dostęp do większej ilości miejsca, liczebność moich roślin wzrośnie :)

Offline Cyprian

• *
  • 26
  • +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2014, 15:14:10 »
Witam
Mam na imię Cyprian i roślinami owadożernymi zajmuję się 2 lata.
Mam 9 odmian muchołówek,1 dzbanecznika,1 tłustosza,1 rośiczkę oraz 5 kapturnic.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2014, 10:17:03 wysłana przez Cyprian »

Offline Rosiczka

• *
  • 13
  • +4/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2014, 15:22:44 »
Hej. Mam na imię Paulina, roślinami zajmuję się od 10 miesięcy. Hodowlę rozwijam jak na razie powoli, ale moim głównym targetem są rosiczki. Mam nadzieję, że miło będziemy mogli sobie tutaj pogadać :) Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Paulina ;)

Offline grzegorz

• 470
  • +1/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2014, 16:02:50 »
Witam.Mam na imię Grzegorz.Roślinami zajmuje się od pięciu lat,a owadożery amatorsko  hoduję od 3 lat.Aktualnie posiadam muchołówkę,kapturnice oraz rosiczki.Mam mało gatunków,ale zamierzam mieć ich dużo więcej  ;)  W najbliższym czasie zamierzam kupić tłustosza oraz dwa gatunki dzbaneczników. Oprócz owadożerów hoduję rośliny egzotyczne.Posiadam bananowce,kakaowca,cytrusy,wanilie płaskolistną,ananasa oraz wiele więcej gatunków (wymieniłem tylko te najciekawsze).Pozdrawiam!
Uwielbiam kakaowce,bananowce,owadożery i inne egoztyczne roślinki ;)

Offline chwila

• *
  • 18
  • +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2014, 16:20:58 »
Dzień dobry!

Nie będę oryginalna - mam na imię Paulina (przybijam piąteczkę z koleżanką wyżej) ;). Z rosiczkami mam do czynienia od kilku miesięcy. Pierwszą capensis albino zakupiłam w sumie zupełnie przypadkowo, bo studentka biologii z mojej uczelni akurat miała na sprzedaż kilka niewielkich roślin i bez większego zastanowienia kupiłam jedną. Dopiero potem zaczęłam czytać i się wkręcać...
Teraz okno przy balkonie zasiedla kilka rosiczek i jedna (gratisowa przy zakupie w sklepie) muchołówka, która mnie trochę zaskoczyła, bo o muchołówkach nie mam bladego pojęcia ;).
Na forum liczę trochę na Waszą pomoc przy niektórych sprawach i mam nadzieję, że stworzy się tu fajna społeczność :)
Pozdrawiam!
whatever.

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
  • gg :6329263
    • Youtube-wysiew kapturnic i wzrost
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2014, 20:48:11 »
Hej jestem Grzesiek, od 2008r interesuje się  nietypowymi roślinami... Z zawodu elektrotechnik, technik ochrony-konwojent.

Prócz roślin owadożernych hoduję także Aturi, budleję dawida, mimozy wstydliwe, albizję, eukaliptusy cytrynowe, złotokapy, rączniki.
Pozdrawiam i zapraszam do korzystania z GG ;) mój nr w razie "w" 6329263

Offline Rerox

• *
  • 28
  • +0/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2014, 20:49:05 »
Witam,
Na imię mam Mateusz, swoją przygodę z hodowaniem owadożerów zacząłem w tym roku! Mimo to moja kolekcja składa się już z paru mucholców, dwóch dzbanków i wielu rosiczek. Rośliny (większość z nich) hodowałem od nasionka, co sprawia mi wielką satysfakcję.

Offline owadożer

• 573
  • +3/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:21:52 »
Cześć wszystkim, mam na imię Dawid :) Roślinami owadożernymi interesuję się od 5 lat, oprócz tego hoduję jeszcze ptaszniki i modliszki. Głównie interesuję się kapturnicami, ale posiadam też parę fajnych klonów muchołówek i heliamfor :)

Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Dawid

Offline Mishu

• 386
  • +10/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2014, 11:30:21 »
Witajcie :)
Mam na imię Martyna. Roślinami owadożernymi zajmuję się od 3 lat. Moja przygoda z nimi zaczęła się na uczelni, podczas "Dnia Owada" i muszę przyznać że całkowicie mnie to wciągnęło - do tego stopnia, że postanowiłam napisać pracę inż i mgr o muchołówkach :)
Z powodu braku miejsca moja kolekcja nie jest pokaźna - 2 zbiorniki z rosiczkami przylądkowymi, 1 rosiczka dwudzielna, 1 tłustosz i 1 dzbanecznik.
Pozdrawiam ;)

Offline Painkiler

• 214
  • +8/-0
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2014, 14:32:11 »
Witam wszystkich!
Jestem Robert i hobbystycznie zajmuję się uprawą roślin. Roślinami owadożernymi interesuję się od około czterech lat, a oprócz tego również roślinami egzotycznymi jak np. cytrusy, passiflory, figi i inne :)
Pozdrawiam i życzę miłych chwil spędzonych na forum i poszerzenia wiedzy o roślinach owadożernych i nie tylko :)

Offline meszugge

• **
  • 77
  • +9/-0
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2014, 17:16:57 »
Cześć

Jestem Paweł owadożery mam od blisko roku. W tym czasie z kilku sztuk zrobiło się kilkadziesiąt.  :D

Offline Sevillo

• **
  • 220
  • +6/-0
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2014, 18:02:05 »
Hej,

Mam na imię Paweł, jestem z Zielonej Góry, interesuję się głównie rosiczkami.
Pozdrawiam

Offline mastergame

• *
  • 4
  • +0/-0
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2014, 22:01:51 »
Jak poprzednik - Paweł, roślnami z przerwami zajmuję się od prawie 6-ciu lat, jednak lata studenckie i coroczna zmiana mieszkania nie sprzyja zielonym. Aktualnie parę sadzonek głównie rosiczek, i muchołówka. Do tego bonzaje i zwykłe domowe kwiatuchy ;-)
W poszukiwaniu drosera spatulata (:

Offline Pawianus

• *
  • 6
  • +0/-0
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2014, 19:03:00 »
Czołem.
Z tej strony Michał. Owadożerami zajmuje się od około 1,5 roku. Kolekcja rozrasta się bardzo powoli. Najczęściej rozmnażam je z nasion. Poza tym kolekcjonuje różnego rodzaju rośliny egzotyczne.
Z zawodu jestem inżynierem informatyki...