Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Jak zacząć? - proszę o pomoc.

Offline Adam121290

• *
  • 1
  • +0/-0
Jak zacząć? - proszę o pomoc.
« dnia: Luty 05, 2017, 19:55:32 »
Witajcie,
Jestem tutaj po to aby prosić was o pomoc, potrzebuję wszelkich rad, być może one były rozważane już na tym forum (wtedy proszę o link do danego tematu). Jestem zapewne jednym z wielu młodych ludzi którzy chcą zacząć własną hodowlę, ale wszystkie ważne tematy rozsiane są po całym forum, lub są w większości niezrozumiałe dla zwykłego człowieka, w tym leży właśnie cały problem, przeszukując fb, różne fora, nie dowiedziałem się większości istotnych informacji. Więc zacznę od tego że mam zamiar zakupić kilka dzbaneczników,muchołówek,tłustoszy, ok. 20 gatunków rosiczek,kapturnice,darlingtonie kalifornijską, stylidum debile, cefalotusa, oraz Heliamphore.
1. Czy takie paski led będą odpowiednie do doświetlania roślin? posiadam 2 paski więc na jednym mogę ustawić kolor czerwony, a na drugim niebieski, jeden pasek będzie na suficie, a drugi tuż nad parapetem, oraz posiadam małą lampkę red grow. (  http://allegro.pl/zestaw-tasma-led-5050-20m-rgb-bialy-pilot-dotyko-i5685038990.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=66217 ).
2. W tym punkcie chciałem wspomnieć że nie wszystkie rośliny zakupuję w formie sadzonek, czy nasiona potrzebują innych warunków niż sadzonki?
3.Czy jest mi potrzebne terrarium/akwarium? czy bez niego roślina będzie zdrowa?, proszę wziąć pod uwagę w.w. gatunki.
4.Które rośliny zimować, i czy zimując dostarczamy światła, jak je w tym czasie hodować? czy piwnica 5-10*C będzie odpowiednia?
5.Czy rośliny oprócz torfu potrzebują także jakichś dodatków na zewnątrz w formie mchu itp.?
6.Czy temp. w miejscu hodowli roślin może wahać się między 10*c- 25*C zimą rzecz jasna, latem miedzy 17*C-30*C ?
7.Jaka woda jest najlepsza? czy wygotować lub "przestała" będzie dobra, czy koniecznie destylowana?
8.Wilgotność w moich okolicach (Drawsko Pomorskie, zachodniopomorskie) zimą jest ok. 97% a latem nie mierzyłem, w pokoju mam raczej też wysoką, ponieważ co jakiś czas występuje "wilgoć" - z którą umiejętnie walczę, piszcie czy to są dobre warunki
9. Najbardziej efektowne będą promienie słoneczne które uderzają prosto na rośliny, czy raczej pod kątem? różnie? - napiszcie.
10.Czy podgrzewany parapet jest atutem dla hodowli roślin? lepiej będą znosiły zimę?
jeżeli pominąłem jakiś aspekt wart uwagi, proszę o szybkie zwrócenie mi uwagi, ten poradnik jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ bez niego ani rusz.

Offline Ignathia

• *
  • 6
  • +0/-0
Odp: Jak zacząć? - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2017, 22:27:21 »
Pytania ciekawe mam nadzieję, że ktoś na nie w końcu odpowie :( Ciężko zdobyć jakąkolwiek wiedzę by mieć ładne roślinki

Offline gnave

• *
  • 1
  • +0/-0
    • www.gaznaulicach.pl
Odp: Jak zacząć? - proszę o pomoc.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2017, 13:22:50 »
Terrarium zależne od gatunków roślin, do rosiczek niepotrzebne.
Woda przegotowana będzie ok.