Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Poszukuję nowych roślin do kolekcji

Offline Chemik

• **
  • 68
  • +3/-0
Poszukuję nowych roślin do kolekcji
« dnia: Czerwiec 12, 2016, 19:06:20 »
Niestety na razie do parapetówki, bo o terrarium pomyślę za lat kilka (miejmy nadzieję, że mniej niż 5). Niedługo (za 3 tygodnie) wracam, pomyślałem, że na prezent powrotny coś sobie sprawię. Ktoś w okolicach Krakowa ma do sprzedania ciekawe dzbaneczniki i kapturnice (ew. tłustosze? nie mam żadnego)?
Moja kolekcja nie jest na razie imponująca, ze wspomnianych roślin posiadam nepenthes maxima x ventricosa (z Roraimy, rośnie kapitalnie!), ventratę (mój najstarszy, kupiony gdzieś w markecie, ale po dość długiej aklimatyzacji rośnie jak szalony), sarracenię leucophylla hybride (również Roraima, z nadsyłanych zdjęć widzę, że z tygodnia na tydzień ładniejsza). Potrzebuję czegoś, co wytrzyma warunki parapetowe, a jednocześnie będzie cieszyć oko. :)

Może się skuszę też na obecną ofertę Roraimy, coś z dzbaneczników albo kapturnic, co możecie polecić? :)

Offline untilek

• **
  • 71
  • +3/-0
Odp: Poszukuję nowych roślin do kolekcji
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2016, 20:15:38 »
Spójrz na mój wątek. :)

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Chemik

• **
  • 68
  • +3/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2016, 17:46:41 »
Pięknie Ci rosną te dzbaneczniki, chyba się skuszę na co najmniej jeden gatunek, który posiadasz w swojej kolekcji. :)

Trzymasz je na oknie południowym/wschodnim/zachodnim? Moje, z wschodniego okna, zaczęły dzbankować wraz z nastaniem wiosny.

Swoją drogą - jeśli któryś z Forumowiczów posiada jakieś ciekawe okazy do sprzedania, to bardzo proszę o kontakt poniżej!

Offline OlaWiatr

• *
  • 20
  • +3/-0
  • Kocham rośliny :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2016, 14:47:27 »
Może będę miał coś ciekawego. Ale to jeszcze nie tera.
Jeżeli byliny to tylko z doświadczoną szkółką roślin Dąbrowscy.