Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Identyfikacja dzbanka i dobre rady

Offline Krzych321

• *
  • 25
  • +1/-0
Identyfikacja dzbanka i dobre rady
« dnia: Czerwiec 05, 2016, 21:20:43 »
https://plus.google.com/110780211702253623734/posts/dJp4weQVx99 Co to za dzbanecznik? Kupiłem go w auchanie (swoją drogą fajne roślinki w dobrej cenie). Czy podczas aklimatyzacji moja roślinka zacznie tracić dzbanki? Jak od tego ją uchronić?  :o
Piszę poprawnie (chyba ;) )

Offline untilek

• **
  • 71
  • +2/-0
Odp: Identyfikacja dzbanka i dobre rady
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2016, 21:36:06 »
N. Bloody Mary. Niektóre tracą a niektóre nie. Nie da się od tego uchronić.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Krzych321

• *
  • 25
  • +1/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2016, 21:47:42 »
A jak sie tym dzbanecznikiem opiekować?

Offline Painkiler

• 214
  • +8/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2016, 10:22:22 »
Pozwolę sobie skopiować kilka słów o marketowych owadożerach które napisałem na grupie fb:
"Przez lata wydawało mi się, że każdy mniej więcej ogarnięty miał swoje zdanie o roślinach z marketu, ale widać myliłem się. Nie dość, że to jakieś gówno, nawet jeśli ładnie wygląda przy zakupie to naszprycowane hormonami i nawozami. Teraz robi się wielki oh, ah jak market wstawi ten shit, i to podkreślam po dumpingowej cenie. Teraz wszyscy lecą i kupują po 10 tych roślin, cholera wie po co? Za jakiś czas wszyscy będą zdziwieni jak znikną polskie sklepy i jedyne co będą mogli kupić to to gówno z kauflandu (wtedy to już będzie on oczywiście droższy), gratis- będzie rósł 5x gorzej niż jedna porządna roślina z jakiegoś dobrego sklepu. Jedyne co zostanie to zakupy spoza Polski, ceny te same co u nas, tyle że w EURO + wysyłka oczywiście :) Już nie mówiąc o tym, że markety są na tyle cwane, że rzucenie takiego towaru w dumpingowej cenie ma swoje drugie dno, ale kto jest bardziej ogarnięty to się domyśli. Rzekomo zaoszczędzisz na roślinie beznadziejnej jakości, na której de facto będziesz do tyłu, a w dodatku kupisz w markecie zbędne gówno, już w zawyżonej cenie. Zajebista okazja! Ale jak to w przysłowiu, mądry Polak po szkodzie hehe"
i drugi:
" Sam swego czasu brałem takie trupy z marketu, albo rośliny ze świeżej dostawy i widzę różnicę w stosunku do tych kupionych od hodowców czy ze sklepu internetowego - np.marketowa farnhamii po 3 latach ma kaptury średnicy 0,5cm i są 30cm wysokości, a zeszłoroczna Tygo czy juthatip soper z roraimy mają już ładne pułapki i to nawet 2x wyższe niż w zeszłym roku"

Offline Krzych321

• *
  • 25
  • +1/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2016, 19:46:12 »
Pozwolę sobie skopiować kilka słów o marketowych owadożerach które napisałem na grupie fb:
"Przez lata wydawało mi się, że każdy mniej więcej ogarnięty miał swoje zdanie o roślinach z marketu, ale widać myliłem się. Nie dość, że to jakieś gówno, nawet jeśli ładnie wygląda przy zakupie to naszprycowane hormonami i nawozami. Teraz robi się wielki oh, ah jak market wstawi ten shit, i to podkreślam po dumpingowej cenie. Teraz wszyscy lecą i kupują po 10 tych roślin, cholera wie po co? Za jakiś czas wszyscy będą zdziwieni jak znikną polskie sklepy i jedyne co będą mogli kupić to to gówno z kauflandu (wtedy to już będzie on oczywiście droższy), gratis- będzie rósł 5x gorzej niż jedna porządna roślina z jakiegoś dobrego sklepu. Jedyne co zostanie to zakupy spoza Polski, ceny te same co u nas, tyle że w EURO + wysyłka oczywiście :) Już nie mówiąc o tym, że markety są na tyle cwane, że rzucenie takiego towaru w dumpingowej cenie ma swoje drugie dno, ale kto jest bardziej ogarnięty to się domyśli. Rzekomo zaoszczędzisz na roślinie beznadziejnej jakości, na której de facto będziesz do tyłu, a w dodatku kupisz w markecie zbędne gówno, już w zawyżonej cenie. Zajebista okazja! Ale jak to w przysłowiu, mądry Polak po szkodzie hehe"
i drugi:
" Sam swego czasu brałem takie trupy z marketu, albo rośliny ze świeżej dostawy i widzę różnicę w stosunku do tych kupionych od hodowców czy ze sklepu internetowego - np.marketowa farnhamii po 3 latach ma kaptury średnicy 0,5cm i są 30cm wysokości, a zeszłoroczna Tygo czy juthatip soper z roraimy mają już ładne pułapki i to nawet 2x wyższe niż w zeszłym roku"
Dziękuję, przepraszam za niedoinformowanie. Mam nadzieję, że mój będzie ,,działał" :) Gdzie mogę znaleźć specjalistyczne sklepy z owadożerami?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 19:50:53 wysłana przez Krzych321 »

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2016, 22:41:02 »
w polsce masz do wyboru :
roraima (moj ulubiony)
heldros i carnisan a
jest tez troche ofert na rosliny-owadozerne.pl od prywatnych hodowcow .

tak poza tym to jeszcze na allegro sprzedaje roraima wildnature(uwazaj oszukuja) i b52
na razie to wszystko

Offline Krzych321

• *
  • 25
  • +1/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2016, 10:57:19 »
w polsce masz do wyboru :
roraima (moj ulubiony)
heldros i carnisan a
jest tez troche ofert na rosliny-owadozerne.pl od prywatnych hodowcow .

tak poza tym to jeszcze na allegro sprzedaje roraima wildnature(uwazaj oszukuja) i b52
na razie to wszystko

Tak, z tym wildnaturem to nigdy nic nie wiadomo. Kupiłem dwuletniego dzbanecznika na jednej aukcji, wchodzę na następną, a tam "porównanie z jednorocznymi dzbanecznikami". Wyglądały tak samo jak tamte z pierwszej aukcji. No, szkoda... Może są jakieś specjalistyczne sklepy nieinternetowe? A, nie chcę zakładać nowego tematu... Co jest z moim hookerianem? Niepokoją mnie te ,,przeźroczyste" liście... https://plus.google.com/110780211702253623734/posts/LFTGuq945JQ