Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Rośliny nepenena

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
Rośliny nepenena
« dnia: Maj 21, 2016, 17:12:57 »
Witajcie dzisiaj zaprezętuje moją listę roślin na niebesko rośliny które będą u mnie niedługo ;) :
Nepenthes glandulifera
Nepenthes ampullaria borneo sunset
Nepenthes jamban
Nepenthes khasiana
Nepenthes ''linda''
Nepenthes maxima wavy leaf
Nepenthes hamata
Nepenthes edwardsiana

Dionea muscipula regular form
Dionea muscipula alien
Dionea muscipula red pluto
Nidługo mega zakupy muchołówek ;)

Drosera capensis
Drosera aliciae
Narazie to wszystkie owadożerki ale mam przygotowane 800 zł

Pozdrawiam Nepenthe1
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2016, 19:58:48 wysłana przez Fan dzbaneczników »
Znaliście mnie jako fana dzbaneczników :)

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
Odp: Rośliny nepenena
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2016, 16:02:32 »
Moja papryka z nasionka zaczęła owocować oto fotki:

Sory za jakość zdjęcia robione z telefonu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2016, 16:29:02 wysłana przez Fan dzbaneczników »

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2016, 21:01:42 »
Ej no żadnych gratulacji? miło by było usłyszeć super fan, wreszcie ci coś z nasiona wyrosło ;) :D
Czekałem 4 lata i jest nawet nie wiecie jak się cieszę to papryka thai ma ok. 70 cm.
Sądzę że sam nie zjem wszystkich papryk co sądzicie o sprzedaży? :d

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:08:49 »
Pomocy,
Nepenthes glandulifera mój maluszek z awatara który rośnie świetnie od roku nagle bez przyczyny zaczął marnić gdy nastało lato tydzień temu wyglądał tak:

A teraz tak:

Pomocy!!!

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +23/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2016, 17:54:01 »
Wydaje mi się że w tym przypadku na pomoc jest już za późno :(
Owszem czasami taka padlina potrafi odbić od korzenia ale jak ponownie ma bardzo dobre warunki, a podejrzewam że do tej pory nie zastosowałeś się co do wymagań gatunku :(

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +84/-3
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2016, 20:52:33 »
Nie ma szans, padł. Jeszcze podłoże wygląda na wysuszone. Takie rośliny nie padają bez powodu, musiałeś nie zastosować się do instrukcji uprawy.

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2016, 21:56:38 »
Podłoże jest wilgotne słaba jakość fotki jeszcze jest żywy a przynajmniej nie suchy ;)
Starałem się jak mogłem rósł szybko i pięknie wypuścił kilka nowych liści i nagle to :(
Jak to możliwe że roślina która tak pięknie rosła mogła zdechnąć?
To był mój ulubiony gatunek :(
Zdjęcie z fona jest jeszcze zielony w 15% napewno da się coś zrobić :(
Proszę!!!
Ale choć jestem bardzo smutny z tego powodu to pamiętam jak Jaca powiedział że (w przypadku hamaty) ma się tylko jedną szansę naszczęście się z tym nie zgodzę ponieważ nie pochodzę z biednej rodziny i nawet 3000 na roślinę to norma ;)
Tym razem zacznę zupełnie od nowa super terra i nowe gatunki będzie mega ;)
Poza tym wreszcie namierzyłem Edwarda także terra musi być.
Ale napewno da się coś zrobić ja się nie poddam napewno nie! jestem uparty :)!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 22:08:26 wysłana przez Fan dzbaneczników »

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +84/-3
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2016, 12:00:00 »
Roślina jest martwa, bo ktoś się nie potrafił nią zająć. Ponadto - kupować glanduliferę na pierwszą roślinę to idiotyczny pomysł, bo po prostu szkoda tej rośliny. Nie pochodzi z masowych upraw, jest ich stosunkowo niewiele, a Ty ją uśmierciłeś po prostu. Gdyby była w terrarium w odpowiedniej wilgotności i odpowiednio nasłoneczniona z pewnością by żyła.
Nikogo nie interesuje czy Cie stać na hamatę, czy nie, bo w hobby środki to zupełnie inny temat. Sposób jaki o tym piszesz, jest żałosny.

Podłoże jest wilgotne słaba jakość fotki jeszcze jest żywy a przynajmniej nie suchy ;)
Starałem się jak mogłem rósł szybko i pięknie wypuścił kilka nowych liści i nagle to :(
Jak to możliwe że roślina która tak pięknie rosła mogła zdechnąć?
To był mój ulubiony gatunek :(
Zdjęcie z fona jest jeszcze zielony w 15% napewno da się coś zrobić :(
Proszę!!!
Ale choć jestem bardzo smutny z tego powodu to pamiętam jak Jaca powiedział że (w przypadku hamaty) ma się tylko jedną szansę naszczęście się z tym nie zgodzę ponieważ nie pochodzę z biednej rodziny i nawet 3000 na roślinę to norma ;)
Tym razem zacznę zupełnie od nowa super terra i nowe gatunki będzie mega ;)
Poza tym wreszcie namierzyłem Edwarda także terra musi być.
Ale napewno da się coś zrobić ja się nie poddam napewno nie! jestem uparty :)!!!

Offline ProHodowca

• **
  • 79
  • +4/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2016, 17:18:29 »
Fan - Może zacznij od łatwiejszych gatunków bo edwardsiana,hamata itp. na początek to raczej słaba decyzja.Najpierw zaopatrz się w terrarium i jakieś oświetlenie.  ;) :-\

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2016, 21:57:47 »
Sorry ale jestem niesamowicie jak to ująć może zakochany w rzadkich gatunkach ;) typu Edward lub hamata nazwał bym to uzależnieniem :) ale terra musi być ;)
Michał jak patrzę to tak słabo to napisałem ;) bo jestem załamany terra prawie przygotowane No i wiesz :(
Nie chcę nikogo (niczego) obwiniać ale może to dlatego że w ostatnim czasie nie idało mi się zaopatrzeć w wodę destylowaną?
Dotchczas mogę zagwarantować że roślina rosła nie tyle świetnie co dobrze a terrarium było praktycznie zamówione już pod koniec roku miało być.
Naprawdę jest mi wstyd i jest mi żal tej rośliny gdyby jakimś cudem ożyła to naprawił bym wszystkie błędy ale niemogę :(
Ostatnim razem faktycznie nieco ją zabiedbałem ponieważ szykuję się do przeprowadzki gdzie będę mógł rozpoząć hodowlę roślin na poważnie. :(
:(
Czuję się okropnie :(
Ale to nie moja wina próbowałem kupić terra wiele razy ale rodzice , cóż nie popierają mojej pasji :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2016, 22:43:31 wysłana przez Fan dzbaneczników »

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +84/-3
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2016, 10:20:32 »
Podlanie zwykłą wodą na pewno nie wpłynie od razu na taką śmierć. Nie ma się co oszukiwać, po prostu jeszcze za mało wiesz i za mało masz doświadczenia z owadożerami, szczególnie takimi trudniejszymi gatunkami. Co mogę Ci polecić - kontynuuj swoją pasję, ALE: kupuj więcej roślin, łatwiejszych w hodowli i tańszych - będzie Ci łatwiej "metodą prób i błędów", zaimponuj rodzicom tym, że potrafisz uprawiać tanie rośliny, tak żeby ładnie rosły, zapewnij łatwiejszym i popularniejszym roślinom idealne warunki i w ten sposób naucz się hodować owadożery, a nie niszcz roślin i nie wyrzucaj kasy w błoto Masz pytania, pytaj tylko LOGICZNIE proszę ;) Zrób zdjęcia i pokaż nam resztę swojej kolekcji, moze doradzimy tak, żeby nie padły po tygodniu.

Sorry ale jestem niesamowicie jak to ująć może zakochany w rzadkich gatunkach ;) typu Edward lub hamata nazwał bym to uzależnieniem :) ale terra musi być ;)
Michał jak patrzę to tak słabo to napisałem ;) bo jestem załamany terra prawie przygotowane No i wiesz :(
Nie chcę nikogo (niczego) obwiniać ale może to dlatego że w ostatnim czasie nie idało mi się zaopatrzeć w wodę destylowaną?
Dotchczas mogę zagwarantować że roślina rosła nie tyle świetnie co dobrze a terrarium było praktycznie zamówione już pod koniec roku miało być.
Naprawdę jest mi wstyd i jest mi żal tej rośliny gdyby jakimś cudem ożyła to naprawił bym wszystkie błędy ale niemogę :(
Ostatnim razem faktycznie nieco ją zabiedbałem ponieważ szykuję się do przeprowadzki gdzie będę mógł rozpoząć hodowlę roślin na poważnie. :(
Czuję się okropnie :(
Ale to nie moja wina próbowałem kupić terra wiele razy ale rodzice , cóż nie popierają mojej pasji :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2016, 10:22:00 wysłana przez Michal_Gastal »

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2016, 11:48:15 »
Mam plan na lowlandy.
Podaj mi jakieś łatwe ale ciekawe rośliny oprócz bicaleraty czy ampullari które są lowlandami ;)
A jeśli wiesz czy istnieje jakiś lowland z dużymi żebrami to napisz ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2016, 11:49:34 wysłana przez Fan dzbaneczników »

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 09, 2016, 10:15:47 »
Może z owadożerami szczęścia nie mam ale inne rośliny...
Mięta z nasionka:

:)