Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

uprawa muchołówki

Offline sami_99

• *
  • 2
  • +0/-0
uprawa muchołówki
« dnia: Maj 02, 2016, 10:48:59 »
witam wszystkich :)
zabieram się za uprawę muchołówki amerykańskiej chciałam zapytać na jakim podłożu najlepiej się ona rozwija?
jeśli będę sadzić ja w doniczkach to po ile nasionek do jednej dać ? 

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +84/-3
Odp: uprawa muchołówki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2016, 20:17:18 »
Nasiona wysiałbym na czysty kwaśny torf wysokiej jakości ( http://roraima.pl/pl/p/Torf-z-torfowcow-sphagnum-1-l/25 )/
Muchołówki z nasion to dość wolny temat, także możesz siać dość gęsto.

Offline uleczka81

• *
  • 4
  • +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2016, 23:47:18 »
Czy ktoś mi powie co źle robie bo po przesadzeniu muchołówki okolo 2 tygodni zaczeła mi czarnieć przesyłam fotki.

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-38
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2016, 11:08:37 »
Hmmm... widać że te co schną są ładnie wybarwione a te co dopiero rosną są prawie zielone może za mało słońca albo po prostu stare te liście? Jakie warunki? A i poza tym gleba wygląda na suchą i zrobiłeś/aś mały off topic w tym temacie ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2016, 11:10:37 wysłana przez Psycho-Fan »
Znaliście mnie jako fana dzbaneczników :)

Offline wterrarium

• 468
  • +17/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2016, 20:58:57 »
Wygląda jakby puszczała nowe liście, więc nie wiem czy panikować. Na początek powiedz gdzie kupiona, w jakim jest podłożu, czym podlewasz, na jakim parapecie - kierunek. Wygląda jakby to był sam torf, muchole lubią luźniejszy mix z np perlitem.

Offline uleczka81

• *
  • 4
  • +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2016, 18:05:31 »
Posadziłam tak na samym torfie ph 3,5-4,5 stoi na parapecie południowym na balkonie, podlewam wodą odstałą z kranu kupiona przez allegro maja swój sklep Strefa Roślin w Warszawie. Możliwie że coś źle robie?

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-38
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2016, 20:48:10 »
Strefa roślin trochę podobne do stacjonarnego sklepu roraimy (który niestety zamknęliście)
Hymmm... co do warunków to całkiem niezłe ale mam pytania jaka temperatura,czy podłoże stałe wilgotne? i mam też rady po 1 zmieszaj podłoże z perlitem bo zacytuję kolegę wterrarium "lubią luźniejsze mixy" 2 masz możliwość podlewania destyllowaną/wodą z filtra ro? Bo kranówka nie jest dla niej najlepsza :(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2016, 20:54:03 wysłana przez Psycho-Fan »

Offline uleczka81

• *
  • 4
  • +0/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2016, 21:00:38 »
Jutro tak uczynie i chyba przesadze bo niby wlewam do podstawi ale to chyba do niczego lepiej ja posadzic w plastikowej donicznce i w osłonce trzymać bo drugiej jeszcze nie przesadzałam ah

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-38
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2016, 21:08:35 »
Nie dokończa rozumiem ;)
Może więcej szczegółów i prościej co ty na to?

Offline uleczka81

• *
  • 4
  • +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2016, 22:29:43 »
Bo ja ja przesadzilam do doniczki dużej i ma mała podstawkę taka wsumie doczepiana i juz sama nie wiem czy dobrze bo niezbyt duzo wody tam jest możliwośc wlania

Offline wterrarium

• 468
  • +17/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2016, 20:58:09 »
Jak jest w stanie naciągnąć wody tyle żeby nawilżyć podłoże to wystarczy nawet mała podstawka. Na początek przesadź do mixu z perlitem żeby nie gniły korzenie. Pewnie dodatkowo potrzebuje się trochę dostosować do nowej miejscówki. Jak puszcza liście to dobrze, stare mają prawo czernieć, zwłaszcza że lato okropne, chmury i leje. Widzę po moich kapturnicach w donicy na balkonie, wyglądają na mocno niedoświetlone, a w tamtym roku były pełniejsze kielichy. Teraz prawie płaskie. A tłustosze zwyczajne jak na początku lipca kiedy było tak zimno przeszły w zimowanie, to śpią w zimowej rozecie do tej pory... I nie wyglądają jakby chciały tego lata jeszcze wstać. Więc lato porażka, będę pisał reklamację. Trochę mniej podlewaj, lepiej minimalnie podsuszyć niż przelać żeby zgniły. Obcinaj te suche, ale tylko suche czarne kawałki liści, nie ma potrzeby wycinać całych jak czarna tylko pułapka. Słońca daj jej tyle ile jesteś w stanie.