Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Drosera Aliciae

Offline marcino

• *
  • 29
  • +0/-0
  • bikelodz.pl
    • Bike Łódź
Drosera Aliciae
« dnia: Kwiecień 06, 2016, 11:51:24 »
Witam witam.

Moje pytania dotyczą Drosery Aliciae kupiłem ją jakiś tydzień temu i tak kiedy mogę się spodziewać kwitnienia i czy nie zaszkodzi jej deszcz? tak jak już pisałem w innym dziale wystawiłem swoje rośliny na zewnątrz i akurat dziś popaduje sobie deszczyk o kaptury się nie martwię tylko właśnie o alicję. Czy nic jej nie będzie? bo gdzieś czytałem że drosery nie przepadają za deszczem.

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 408
  • +21/-0
Odp: Drosera Aliciae
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2016, 01:24:40 »
Witam witam.

Moje pytania dotyczą Drosery Aliciae kupiłem ją jakiś tydzień temu i tak kiedy mogę się spodziewać kwitnienia i czy nie zaszkodzi jej deszcz? tak jak już pisałem w innym dziale wystawiłem swoje rośliny na zewnątrz i akurat dziś popaduje sobie deszczyk o kaptury się nie martwię tylko właśnie o alicję. Czy nic jej nie będzie? bo gdzieś czytałem że drosery nie przepadają za deszczem.

Nikt nie odpowiada to może ja będę pomocny ;)
Co do kwitnienia to nie znam odpowiedzi bo moje kwitną cały czas, z tym że są praktycznie cały rok pod sztucznym oświetleniem 8) poza pełnią lata na balkonie.
Parapety u mnie niestety nie nadają się do owadożerów, coś tam rośnie ale słabo :(
Natomiast dla hodowli rosiczek ciepłolubnych zasada jest prosta... na zewnątrz wystawiamy jak temperatury nocne są w granicach 15' i masz święty spokój ;)
Logicznym jest że wczesna wiosna z niskimi temperaturami i dużą ilością deszczu raczej im nie służy :( zresztą ten okres jest najgorszy również dla muchołówek i kapturnic.... mowa o roślinach na zewnątrz.

Offline Krzych321

• *
  • 25
  • +1/-0
Odp: Drosera Aliciae
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2016, 18:15:24 »
Co do deszczu, to to akurat może sprawić, że kropelki cieczy się rozpuszczą i spłyną razem z wodą ;).
Piszę poprawnie (chyba ;) )