Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Urlopowy problem

Offline Merida

• *
  • 21
  • +1/-4
Urlopowy problem
« dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:09:02 »
Wyjeżdżam na urlop na dwa tygodnie. Jak mądrze zabezpieczyć rośliny przez ten czas? Od razu powiem, że odpada danie kluczy sąsiadce, żeby zajęła się kwiatkami ;) Ma ktoś sprawdzone patenty?

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +84/-3
Odp: Urlopowy problem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:22:42 »
Wyjeżdżam na urlop na dwa tygodnie. Jak mądrze zabezpieczyć rośliny przez ten czas? Od razu powiem, że odpada danie kluczy sąsiadce, żeby zajęła się kwiatkami ;) Ma ktoś sprawdzone patenty?

Dwa tygodnie to dość długo, ale rośliny spokojnie powinny dać radę. Wszystko co podlewasz do podstawki, zamiast powiedzmy 1cm, podlej 4cm wody. Jeżeli masz jakiegoś dzbanecznika itp. to też go podlej do podstawki, tak na 1.5cm.

Offline Merida

• *
  • 21
  • +1/-4
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:55:32 »
Myślałam żeby wstawić je do większej miski i nawet ustawić nad nimi Leda. Rozważałam kupno włącznika czasowego do lampki, bo nie jest to jakiś astronomiczny koszt, a te kilkanaście godzin światła wypadałoby żeby miały. Nawet tak sobie wykombinowałam żeby postawić je na jakichś kapslach żeby tej wody wlać trochę więcej. Nie przekombinowałam?

Offline Merida

• *
  • 21
  • +1/-4
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2016, 13:02:31 »
W sumie ze względu na wybór dość wysokich doniczek mam w podstawce już teraz, tak normalnie po 4 cm wody i dolewam co 2-3 dni. Pomysł taki po części z lenistwa, po części z faktu, że czasem pracuje po 17 godzin dziennie, więc po prostu chcę mieć jak najmniej "problemów" na głowie. Dzbanecznik dodatkowo jest postawiony na naczyniu z wysypanymi kamyczkami ale nie ma styczności z wodą. Wodę dolewam do podstawki a to naczynie tylko w celach zwiększenia wilgotności. Robię tak też ze storczykami wymagającymi większej wilgotności powietrza i udaje mi się to dzięki temu po prostu na parapecie. No ale urlop zawsze u mnie jest problemem ze względu na dużą ilość roślin o różnych wymaganiach :/

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +84/-3
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2016, 13:51:09 »
Jeżeli teraz dolewasz 4cm wody, to nalej spokojnie nawet 7cm i będzie wszystko dobrze :) Dzbanecznika trzeba podlać na tyle, żeby dotykał od spodu trochę wody (bo jednak 2 tyg to trochę czasu). Będzie dobrze!  :D

Offline Merida

• *
  • 21
  • +1/-4
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2016, 14:29:40 »
Dzięki Mistrzu. Tak zrobię :)

Offline silver12x

• *
  • 1
  • +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2016, 16:25:42 »
Również wyjeżdżam i pomogła mi twoja rada dzięki.

Offline OlaWiatr

• *
  • 20
  • +3/-0
  • Kocham rośliny :)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:30:35 »
Dzięki, tego szukałem.
Jeżeli byliny to tylko z doświadczoną szkółką roślin Dąbrowscy.