Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Gdzie kupić szklarnie w dobrej cenie ?

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-28
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
Odp: Gdzie kupić szklarnie w dobrej cenie ?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2016, 11:56:48 »
Jak istnieje nizinna odmiana edewardsiany albo hamaty to napisz ;)
Znaliście mnie jako fana dzbaneczników :)

Offline wterrarium

• 468
  • +16/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2016, 07:57:20 »
mi chodzi o mini szklarnię tak 1,5 x 2m coś takiego. No a klimatyzatora nie kupię ;) cena mnie przeraża ;):):D
No zakładam że się pomyliłeś bo napisałeś że cena klimatyzatora to 3.000-10.00zł
Jaki klimatyzator kosztuje 10zł? ;)

Zrobię mały offtopic Oli, ale pośrednio można go związać z tematem. Nie sądzisz Fan, że warto byłoby się zastanowić nad dzbankami nizinnymi? W ostatnim czasie wszyscy zachwycają się góralami, bo chyba zapomnieli o pięknych ampullarkach czy bicalcaratach ;) Przypominam, nizinne = czym cieplej tym lepiej.

tak ale górale lepsze no ampularki i bicaleraty to jedyne dzbanki nizinne które mi się podobają czy bicaleraty będą na wystawie w powsinie?;) Jeśli istnieje edward wersji lowland albo jakikolwiek lowland który ma ,,żebra'' to napisz.

A ja Wam powiem że te ampularki genialne. Jak cena nie zabije i będą w dostawie z BE to na tą chwilę biorę.

Górale mają ciekawe kształty ale lubię rośliny które bez większych problemów da się wyeksponować w domu a nie chować je w grow boxach czy piwnicy

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +81/-3
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2016, 10:56:14 »
W pełni się z Tobą zgadzam Jacek. Ze względu na to, że w ostatnich latach BE ograniczyło dystrybucje nizinnych, cały świat skupił się na góralach i pośrednich. Jasne, są świetne górale, gatunki, jak i krzyżówki, ale to co potrafią wyprawiać ampullarki (czyli tzw. 'basal rosette'), obrośniętę całe łodygi dzbankami itd. to jest po prostu istne szaleństwo ;) To samo właśnie wspomniana wcześniej bicalcarata, jej świetne kolory i kły. A świetne belli, merilliany, czy northiany, campanulaty... A dzbanki nizinne praktycznie każdy może w domowych warunkach utrzymywać w idealnej formie, jak w naturze.