Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Varimathras - hodowla od zera.

Offline varimathras

• *
  • 2
  • +0/-0
Varimathras - hodowla od zera.
« dnia: Wrzesień 20, 2015, 22:32:48 »
Witam,
Zainteresowałem się roślinami owadożernymi dość niedawno. Nie mam w domu jeszcze żadnego okazu ale już wybrałem  trzy gatunki którymi się zajmę. Oto one:
http://roraima.pl/pl/p/Dionaea-Muscipula-Red-Green/31
http://roraima.pl/pl/p/Drosera-capensis/106
http://roraima.pl/pl/p/Sarracenia-Eva/94
Swój wybór motywowałem głównie łatwością uprawy.
Mam kilka pytań do doświadczonych hodowców, mam nadzieję że mi pomożecie i będziecie dla mnie wyrozumiali :)

1. Czy warto zacząć uprawę tych roślin już teraz, czy cierpliwie poczekać na wiosnę? Biorąc pod uwagę że mam tylko ogólne pojęcie o hodowli tych roślin zaczerpniętą z tego forum. (Wolałbym już teraz)
2. Czy świeżo kupione rośliny będę musiał zimować od tego sezony czy są za młode i będę mógł je trzymać na parapecie ? 
3. Jak bardzo rośliny ucierpią podczas transportu (wysyłka kurier) ? Jak są zabezpieczane na czas transportu ? Jak je reanimować po odpakowaniu ? :)
4. Kiedy będę musiał przesadzić rośliny ? (Sądzę że w hodowli miały dobrze i będę mógł poczekać z tym 2 sezony. Ale jeśli jest inaczej to bym od razu kupił torfu + perlit/piasek kwarcowy itp. )

Może pytania są dla niektórych banalne, ale odpowiedzi na nie bardzo mi się przydadzą.

PS Jeśli możecie dać mi jakieś rady to będę wdzięczny.  ;D

Offline comandos21

• 935
  • +30/-0
  • gg :6329263
    • Youtube-wysiew kapturnic i wzrost
Odp: Varimathras - hodowla od zera.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2015, 08:58:05 »
1.Warto :)
2.Kupic możesz już teraz te roslinki, z tym że pamiętaj o zimowaniu kpturnicy i mucholówki poniżej 15stopni.
3. Jeśli chodzi akurat o Roraimę to żadnych uszkodzeń nie uświadczysz, Michał pakuje naprawdę swietnie roslinki.Z rególy po transporcie rośliny odzyskują swoja świetność tak do 3tyg.
4. Dobrze byłoby abyś przesadził dopiero na wiosnę, jak już zaczną się temp. powyżej 15st. Chyba, ze rośline kupisz w markecie wówczas przesadź ja od razu.

Rady:
-podlewaj tylko i wyłącznie woda destylowana lub deszczówką(jesli mieszkasz na wsi lub na obrzezach miasta)
-przesadzaj tylko tdo torfu kwasnego- wlóknistego, nie dedykowanego o pH 3,5-4,5
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2015, 09:01:28 wysłana przez comandos21 »

Offline wterrarium

• 468
  • +17/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2015, 12:55:21 »
Z roraimy potwierdzam, będą całe bez potrzeby reanimacji, zależy jak duże zamawiasz, ale jak nie malutkie to pewnie będą z bryłą korzeniową. Dopytaj Michała i dogadaj, zapakuje tak jaj chcesz.
Reszta jak wyżej ;-)
Dobór bez doświadczenia spoko, łatwe są

Offline varimathras

• *
  • 2
  • +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2015, 19:51:40 »
Rośliny są już na miejscu, całe i zdrowe. Bardzo dobrze były zapakowane.
Muchołówka amerykańska została już nakarmiona, nie mogłem się tego doczekać, na szczęście much nie brakuje  ;D