Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Moje pierwsze wiwarium

Offline wterrarium

• 468
  • +16/-0
    • Moje owadożery
Odp: Moje pierwsze wiwarium
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 12, 2015, 17:42:27 »
Gatunki to Michał pewnie powie co sprzedał ;-)
 Co do jednego podłoża, to ja rozwiązałem to tak, że pod roślinami wymagającymi mniej stania w wodzie niż rosiczki mam podsypane więcej keramzytu, żeby torf mógł choć trochę mniej być nasiąknięty. Tłustosze poza jedną Tiną są na pieńku podlewane osobno, Tina w podłożu z rosiczkami.
Kombinacje grubości warstw i różnych mixów (stosunki perlitu do torfu) póki co na tyle są ok że nawet dzbanecznik rośnie jakby obok rosiczek

Offline Mishu

• 386
  • +10/-0
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2015, 21:30:21 »
Wszystko fajnie cacy, ale to miał być wątek o MOIM wiwarium xP widzę, że źle go zatytułowałam...

W przypadku mojego zbiornika, te rośliny które wymagają mniej wody rosną wyżej (więcej keramzytu i więcej torfu).

A oto owy zbiornik po miesiącu czasu (fotka robiona tydzień temu) i małej poprawce:

Rosiczka pięknie urosła i już prawie kwitnie :D
Wczoraj jeszcze co nieco tam pozmieniałam, ale nie zdążyłam zrobić zdjęć przed wyjazdem :/
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2015, 15:11:47 wysłana przez Mishu »

Offline Mishu

• 386
  • +10/-0
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 21, 2015, 15:09:35 »
Moje wiwarium ma już pół roku i prezentuje się następująco:

w całej okazałości

Dzbaneczniki - niestety Bloody Mary padła :/ Obok łupiny kokosa rośnie jeszcze niezidentyfikowany dzbanek przywleczony z uczelni, a w samej łupinie idzie jakiś mały odrost z korzeni innego dzbanka z uczelni (też myślałam ze padł a tu niespodzianka).

D. spatulata, moje małe skorpiony wyhodowane z zebranych gemmae (hiphip hura) i jakieś rosiczki bonusowe (kto wie co to?) oraz Tłuścioch :)

I jeszcze raz rosiczki :D

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +21/-0
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 21, 2015, 17:14:39 »
Bardzo ładnie.
Takie kompozycje zawsze fajnie wyglądają po jakimś czasie jak wszystko porośnie mszakami ;)
A ten niezidentyfikowany dzbanek z uczelni w rogu zdjęcia to własnie Bloody Mary, więc gatunek przetrwał ;D

Offline Mishu

• 386
  • +10/-0
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 21, 2015, 20:23:49 »
Bardzo ładnie.
Takie kompozycje zawsze fajnie wyglądają po jakimś czasie jak wszystko porośnie mszakami ;)
A ten niezidentyfikowany dzbanek z uczelni w rogu zdjęcia to własnie Bloody Mary, więc gatunek przetrwał ;D

O proszę xD No to ten już na pewno przeżyje, bo u mnie ma lepsze warunki, niż miał na uczelni :D
Cieszę się, że Ci się podoba. Mam nadzieję, ze na wiosnę to już bedzie całkiem "naturalnie" wyglądało, bo mchy się pięknie rozrastają :)