Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Tabletki CO2

Offline wterrarium

• 468
  • +16/-0
    • Moje owadożery
Tabletki CO2
« dnia: Kwiecień 12, 2015, 10:13:21 »
Grzebałem sobie w necie z doniczkami, truskawkami na balkon i takimi tam pierdołami jak zawsze i trafiłem na tabletki CO2.
Co o nich myślicie? Piszą o wrzucaniu ich do wody którą podlewa się kwiaty, to ma niby stymulować rozwój i fotosyntezę - no z biologii wynika że tak jest, im więcej co2 i światła tym lepsza fotosynteza.
A owadożery stoją cały czas w mokrym podłożu, więc powinno się elegancko rozpuszczać gdyby taką tabletę wcisnąć w torf. Nie mówię że na stałe, bo to droga zabawa, ok 50-60 zł za pudełko. Ale np na stymulację po zimie żeby roślina dostała kopa w wiosennym słońcu? Albo dla roślin wymagających odratowania?
W końcu to żaden nawóz...

Czekam na Wasze opinie :-)

Offline Michal_Gastal

• 525
  • +81/-3
Odp: Tabletki CO2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2015, 10:28:07 »
Kiedyś zamawiajac nawozy, dostałem trochę tych tabletek gratis i raz na jakis czas wrzucam je do beczki, z której leci zamgławianie. Co do efektu - trudno cokolwiek konkretnego stwierdzić, nie próbowałem rozdzielać roślin i sprawdzać efektów, ale na pewno negatywnie nie działa :)

Offline Painkiler

• 214
  • +8/-0
Odp: Tabletki CO2
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2015, 11:46:43 »
Bez sensu, rośliny przyswajają CO2 tylko poprzez liście, więc trzeba by było zwiększyć udział CO2 w atmosferze, a takie rzeczy tylko w szczelnym zbiorniku/pomieszczeniu. Tym bardziej, że bez maski z normalnym powietrzem/tlenem nie radziłbym tam wchodzić :).