Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Stworzenie nowego terrarium

Offline Cyprian

• *
  • 26
  • +0/-0
Stworzenie nowego terrarium
« dnia: Kwiecień 10, 2015, 16:41:51 »
Witam
Chciałbym zrobić fajne terrarium moim rosiczką,muchołówką,dzbanecznikom,tłustoszom i cefalotusom.
Terrarium miałoby wymiary 70x30x30.
Jakie oświetlenie byłoby najlepsze dla moich roślin,żeby było mocne bo mam rosiczki z grupy petiolaris ale żeby reszta roślin czuła się w nim dobrze i ładnie rosły.
I gdzie można kupić takie oświetlenie i za ile?

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +21/-0
Odp: Stworzenie nowego terrarium
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2015, 16:51:49 »
Taka najszybsza odpowiedż... proponuję 4 świetlówki sylvania grolux 18w i powinno wystarczyć ;)

Offline Cyprian

• *
  • 26
  • +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2015, 17:12:55 »
Bardzo dziękuję za odpowiedz.Czy jak będę doświetlał muchołówki w takim terrarium to zastąpi im to okres zimowania?
Czy takie światło wystarczy da rosiczek z grupy petolaris?

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +21/-0
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2015, 17:59:18 »
Bardzo dziękuję za odpowiedz.Czy jak będę doświetlał muchołówki w takim terrarium to zastąpi im to okres zimowania?
Czy takie światło wystarczy da rosiczek z grupy petolaris?

Pytanie 1... nic nie jest w staie zapewnić okresu zimowania, poprostu trzeba zimować muchołowki taka ich natura, nie zimowane wkońcu padną :(
Pytanie 2... 4 x 18w tak wystarczy :) petiolaris poza silnym oświetleniem lubi bardzo wysokie temperatury a świetlówki akurat są takim żródełm światła które emituje ciepło ;)

Offline Cyprian

• *
  • 26
  • +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2015, 19:06:12 »
Ale na pewno wszystkie rośliny wraz z innymi rosiczkami będą dobrze tam rosły,nie będzie im za gorąco lub coś innego?Jakie są jeszcze zalety trzymania roślin owadożernych w terrarium i w jaki sposób utrzymywać w nim wilgotność?

Offline Painkiler

• 214
  • +8/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2015, 21:57:21 »
Jak dla mnie kapturnice i muchołówki w terrarium to strzał w stopę trochę. Do mocnego wybarwienia potrzebują sporo światła, a że doskonale znoszą warunki zewnętrzne i nie wymagają podwyższonej wilgotności, to ideałem jest bezpośrednie słońce.
Tłustosze niektóre mogą też kiepsko rosnąć w wysokiej wilgotności powietrza, ale to już są cechy konkretnych egzemplarzy chyba, za to cefalotus w wysokiej temperaturze i pod takim "słabym" oświetleniem będzie zupełnie zieloniutki i w nieodpowiednim podłożu może zwyczajnie zgnić w wysokiej wilgotności.

Offline Cyprian

• *
  • 26
  • +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2015, 22:20:09 »
Czyli że nie opłaca się kupować terrarium?

Offline Painkiler

• 214
  • +8/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2015, 23:03:37 »
Opłaca oczywiście, np dla rosiczek, dzbanków nizinnych, cefalotusa(w bardzo luźnym podłożu) i łatwiejszych heliamfor. Ew. terrarium dla samych dzbaneczników górskich, heliamfor, czy rosiczek tej samej strefy klimatycznej też jest rozwiązaniem.

Offline wterrarium

• 468
  • +16/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2015, 07:55:39 »
Opłaca się. Tylko bez wsadzania na stałe roślin które muszą zimować. Np moje muchołówki stare właśnie zaczynają odżywać po pierwszym w swoim kilkuletnim życiu zimowaniu Kapturnic nie ma sensu też przez ich wzrost.
Mam w stopce link do mojego terrarium.
Będę trochę przestawiał niedługo rośliny np cefalka tego poza korzeniem wyżej trochę właśnie

Offline Cyprian

• *
  • 26
  • +0/-0
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2015, 09:02:04 »
Oczywiście muchołówki będę zimował poza terrarium.Chcę posiadać terrarium ponieważ moje muchołówki ostatnio się wybudziły bo było trochę słońca potem nagle całe niebo zachmurzone i roślinki martwe(na szczęście było ich mało) a dzięki terrarium na wiosnę kiedy pogoda jest niepewna tak samo jak nawet czasami latem będę mógł zapewnić im od razu właściwe warunki.