Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Pasożyty / robaczki w terrarium albo doniczkach

Offline Chemik

• **
  • 68
  • +3/-0
Odp: Pasożyty / robaczki w terrarium albo doniczkach
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2015, 17:54:45 »
To ja na razie oszczędnie, ale nie z racji jakiejś chytrej natury, ale mam wysiane nasionka - część wykiełkowała, chyba oblanceolata, ale w 3 pozostałych doniczkach jeszcze się nie wybiła madagaskarska, binata i trzecia, którą zapomniałem. Nie chcę, żeby mi nasionka za bardzo się w ziemię wlepiły, ale jak tylko wypuszczą jakiekolwiek listki, to dołożę dziadom. :)
A mszyce będę spryskiwał, jak zobaczę, że jeszcze żyją, ale na pewno ze 2 razy jeszcze użyję. Bo czego jak czego, ale Alicji to chyba nic nie zniszczy.

Offline Chemik

• **
  • 68
  • +3/-0
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2015, 18:09:07 »
Już chyba mogę podziękować za podesłanie informacji - skoczogonki albo się niezwykle sprawnie schowały, albo, co bardziej prawdopodobne, już padły. Mszyce jeszcze są widoczne, ale z racji tego, że to małe jest, nie jestem na razie w stanie stwierdzić, czy padły i leżą tam martwe, czy jeszcze żyją.
Podsumowując - Mospilan działa wyśmienicie. ;)

Offline wterrarium

• 468
  • +16/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2015, 18:23:15 »
U mnie się chowają od paru tygodni ;-) Mam ten plus (który się zastanawiałem czy na minus nie wyjdzie ale jak na razie nie) że nie mam odpływu w terrarium i co wlane zostaje tam aż nie wywietrzeje. Więc mospilan cały czas przesiąka podłoże. Mógłbym pewnie go wypłukać lejąc wodę i przez dziurę z dna go odpompowywać ale to robota na długie godziny.

Offline Chemik

• **
  • 68
  • +3/-0
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2015, 18:26:12 »
Chyba nie ma sensu, zawsze to jakieś zabezpieczenie przed ewentualnym powrotem szkodników. Tylko ciekawe, jak się ma sprawa jego rozkładu - czy w środowisku naturalnym (przy dostępie powietrza, wody, mikroorganizmów) związek, który odpowiada za właściwości owadobójcze, się rozkłada, czy jest bardzo trwały. Jeśli się go stosuje do oprysków warzyw i owoców, to mogłoby się okazać, że już w terrarium zdążył się zutylizować, przynajmniej w części. Ale w naszych wypadkach chyba lepiej by było, gdyby był możliwie najtrwalszy. ;)