Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Przydatne filmy

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
  • gg :6329263
    • Youtube-wysiew kapturnic i wzrost
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2015, 09:46:00 wysłana przez comandos21 »

Offline wterrarium

• 468
  • +16/-0
    • Moje owadożery
Odp: Przydatne filmy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2015, 23:41:09 »
No fajne filmy.
Tylko zaciekawiło mnie jedno. Gość ma praktycznie wszystkie kapturnice posadzone tak, że bulwy ma na oko co najmniej 5cm pod powierzchnią torfu. Do tej pory wszystkie sadzonki które miałem, nawet świeżo kupione były praktycznie tak posadzone, że bulwa ledwo co pod powierzchnią. Domyślam się że rośliny ładnie żyją z tak głęboko wsadzoną bulwą, bo widać na filmach. Ale jak to się ma do tego jak powinny być sadzone? Pytam bo będę właśnie niedługo przesadzał do donicy. Wsadzać je w torf tak głęboko? Trochę mam stracha bo teraz liście zaraz jak wyjdą z bulwy to są w słońcu, bo praktycznie nie ma torfu nad nią. Jak je tak wsadzę głęboko to jednak trochę do przebicia będą miały najpierw... No i nie wiem jak takie głębokie wkopanie może wpłynąć na zimowanie i puszczanie liści jeśli wszystko nadziemne przemarznie i opadnie, czy to tak nie zgnije. Samo głębsze wkopanie to przy mrozach akurat na pewno na plus, zawsze to mniejsze ryzyko zmarznięcia, ale czy jest w stanie roślina odbić?

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
  • gg :6329263
    • Youtube-wysiew kapturnic i wzrost
Odp: Przydatne filmy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2015, 00:24:52 »
Te bulwy pod ziemią też by z czasem wypchało do góry, zasada jest taka by stożek miał dostęp do światła