Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Fotoperiod

Offline Abyss

• *
  • 27
  • +0/-0
Fotoperiod
« dnia: Styczeń 16, 2015, 20:41:45 »
Witam,
Od razu powiem, że sposób przeznaczony jest do konopi
Otóż nie wiem jak zareagowałyby rośliny owadożerne na takie coś, więc, chce poznać zdanie ekspertów. http://spliff.pl/zielarnia/item/1432-fotoperiod-przyszlosci

Właściwie to wystarczy mi odpowiedź na jedno pytanie: czy mogę w ten sposób zaszkodzić roślinom?

P.s. jak ten sposób wypali to kupuje multum nasion dzbanków :D

Offline wterrarium

• 468
  • +17/-0
    • Moje owadożery
Odp: Fotoperiod
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2015, 22:29:27 »
Co do ciągłego świecenia typu 24h to wiadomo, można zajechać rośliny, faza odpoczynku musi być.
Osobiście uważam że godzina "snu" na dobę (bo tak zrozumiałem z tekstu) to też tak sobie. Tu jest opcja przyjęta dla ziół indiańskich, które nie muszą długo żyć, mają żyć intensywnie, dać jak największy plon. Z owadożerami chodzi raczej o to żeby żyły nam jak najdłużej, niekoniecznie mega intensywnie.
Chyba że ktoś chce tylko na nasiona się nastawić, ale nie wiem jak z jakością tych nasion potem co do procenta kiełkowalności.
Więc moje osobiste zdanie (a zaznaczam że znawcą nie jestem) jest takie że może szybko ładnie urosną ale jeden sezon, potem padną. I jakość nasion nieznana. Do palenia jakość jest bez znaczenia liczy się ilość.
Gazeta konopna heh ;)

Offline Abyss

• *
  • 27
  • +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2015, 22:35:46 »
Ni ni, chodzi o to żeby świecić dodatkowo 1h w nocy i robić roślinę w konia, że minął kolejny dzień, ale będzie ją trzeba sążniście dokarmiać...

Offline wterrarium

• 468
  • +17/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2015, 22:52:00 »
I tak mi się ta metoda widzi albo do kiełkowania żeby tylko na krótko roślinę przyspieszyć albo właśnie do roślin które raczej są nastawione na krótką intensywną eksploatację, z owadożerami to by wymagało i tak paruletniego testowania żeby mieć porównanie jak żyją rośliny. Ale jak masz chęci to testuj, kilka roślin tak postawić dla próby jak masz gdzie to nie problem, odratować w razie niewypału raczej się uda.
Tylko jeszcze jedna prywatna uwaga - tu raczej opcja która wypali przy trzymaniu roślin w izolacji od zewnętrznych źródeł światła, lampy na suficie itd, więc pokój odpada, raczej nieużywana piwnica, bo każde użycie źródła światła zaburzy cykl.

Offline Abyss

• *
  • 27
  • +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2015, 18:15:29 »
Mam nowe wiadomości. Cannabis Sativa, żyje bliżej równika niż cannabis Indica. Co to ma wspólnego z owadożerami? Sativa otóż wolno reaguje na fotoperiod, indica szybciej. Więc podejrzewam, że dzbaneczniki mogą na początku "nie zwracać uwagi" na zmianę programu oświetlania.