Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Rosiczka - potrzebuje porady...

Offline kreekos

• *
  • 1
  • +0/-0
    • yorki
Rosiczka - potrzebuje porady...
« dnia: Grudzień 03, 2014, 19:00:14 »
Witam wszystkich
Zastanawiam się nad czymś. Jestem właścicielem kota, który bardzo lubi podgryzać kwiaty. Staram się nie dać mu takiej możliwości. Często mi się to nie udaje. Niedawno dostałam od koleżanki na urodziny rosiczkę. Roślinka ta zjada owady, natomiast kotek dziwnie się nią interesuje. Nie wiem co o tym myśleć. Jeśli nadgryzie rosiczkę to jest jakieś ryzyko dla jego zdrowia. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie zaszkodzi to rosiczce. Kocham kwiaty i kocham zwierzęta i nie chciałabym zrezygnować z żadnego z nich. Mogłabym rosiczkę postawić wysoko. Chociaż nawet to nie pomaga dla mojego kota. Chodzi po meblach i dotrze do każdego kwiatka, do którego chce dotrzeć. Czy jest ryzyko, że któremukolwiek to zaszkodzi? Do pełni szczęścia potrzebuję i kota i kwiatów. Opanowałam sytuację z innymi kwiatami, ale rosiczki nie znam i nie wiem jakie są jej wymagania, ani jaki ma wpływ na otoczenie. Możecie mi coś doradzić.

Offline wterrarium

• 468
  • +17/-0
    • Moje owadożery
Odp: Rosiczka - potrzebuje porady...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2014, 19:39:37 »
Nigdzie nie widziałem informacji żeby owadożery były toksyczne. Bardziej zalecałbym izolację kota od rosiczki dla dobra kwiatka. Kot się co najwyżej porz... wychaftuje, a kwiatka zeżre i nie ma.
A myślałaś żeby go wykiwać i w małe zgrabne terrarium wsadzić? Ostatecznie można słoik, ale ładne to nie jest :-)
Przy okazji ten plus że zapewniasz stabilną wilgotność powietrza
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2014, 19:42:23 wysłana przez wterrarium »

Offline Jowita

• **
  • 91
  • +3/-0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2014, 19:47:17 »
W tym starciu, rosiczka jest na przegranej pozycji.

Offline wterrarium

• 468
  • +17/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2014, 20:12:57 »
Chyba że urośnie i zje kota. Ale można kota uratować zamykając rosiczkę w szkle.

Offline comandos21

• 935
  • +30/-0
  • gg :6329263
    • Youtube-wysiew kapturnic i wzrost
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2015, 16:15:19 »
Nie bd zakładał nowego tematu więc zapytam tutaj :)
Otóż przeniosłem d.sptulata do szklarenki, nie mają za gorąco ani za zimno w niej.... noce są chłodne ok 8st ale dzień ciepły i słoneczny, mimo max. Ilości słońca wyglądają tak:

A tak wyglądały wcześniej:

Kolejna sprawa, wystawiłem siewki d.capensis na zewnątrz też na 2 nce i masakrycznie zmarniały, deszcz je zalał. Ale to są rosiczki więc nic im nie powinno być....

Takie były przed przesadzeniem...

A teraz:

« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2015, 16:17:14 wysłana przez comandos21 »

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +23/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2015, 19:11:39 »
Comandos... to rosiczki tropikalne... a czy 8' w nocy to tropiki? ??? ...rosiczki bezpiecznie wystawiamy na zewnątrz jak temperatura nie spada poniżej 15' ;)

Offline comandos21

• 935
  • +30/-0
  • gg :6329263
    • Youtube-wysiew kapturnic i wzrost
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2015, 20:05:55 »
Comandos... to rosiczki tropikalne... a czy 8' w nocy to tropiki? ??? ...rosiczki bezpiecznie wystawiamy na zewnątrz jak temperatura nie spada poniżej 15' ;)

Jacuś, ja wiem :) ale w tamtym roku tez tak stały i nic im nie było mimo,że noca miały temp. 8/9st. iesz a czlowiek głui to sobie myśli" a też  tym roku wystawie ;)"