Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Mini torfowisko comandosa

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +21/-0
Odp: Mini torfowisko comandosa
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2015, 09:37:19 »
Nie wiem właśnie o co chodzi, z tym pociągiem ptaków do grzebania w roślinach owadożernych - zawsze jak moje w pojemnikach sadziłam to mi wróble grzebały. Teraz jak posadziłam kapturnice w ogródku, to mi sroka i gołębie zaczęły zaglądać i coś tam dziobać.... Dobrze, że moje psisko pilnuje roślinek przed intruzami :D

Mishu ;) rośliny wabią owady... a owady ptaki ;)
Nic prostszego jak upolować skrępowaną już muchę, stół zastawiony to korzystają ;D
A grzebanie w podłożu... podejrzewam że w mokrym podłożu szukają larw?
Nie bój nic... zlikwidują Ci ziemiórki ;D

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
  • gg :6329263
    • Youtube-wysiew kapturnic i wzrost
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2015, 10:09:00 »
Jacek, patrz nie pomyśleliśmy o tym heh... :D

Kurcze muszę cożś wykombinować przed ptactwem, jakąś siatkę nad torfowiskiem rozłożyć czy np. tasiemki na kijach lub płyty  cd żeby się obracały ;) myślicie, ze to zda egz?

Mishu, no mój pies też pilnuje tyle, że nadgorliwie i jak sroka się pojawia dziubiącaw torfie  to on pach do niej , sroka odlatuje a on grzebie dalej w torfie aż na maxa rozkopane:) hehe   
Jak na niego nakrzyczysz to ten się cieszy heh:) i jak takiego psiaka nie kochać ;).

Właśnie wróciłem z torfowiska, zrobiłem (na szybko) póki co straszak z płyt CD ;) może coś pomoże, podobno w AZJI takie straszaki pomagają;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2015, 12:33:13 wysłana przez comandos21 »

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +21/-0
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2015, 22:29:16 »
... i poszły najlepsze kawałki Disco Polo nad bagienko  ;) :D ;D

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2015, 22:39:20 »
No baaa haha wszystkie mega hity hahaha :D

Offline Jowita

• **
  • 91
  • +3/-0
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2015, 12:39:53 »
Grzesiu, fajna- nowoczesna "rzeźba"::) ;). Jesteś bardzo kreatywny :D.

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 26, 2015, 13:16:19 »
Jak to mówią "dobra rzeźba ne jest zła" ;)

Offline Mishu

• 386
  • +10/-0
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2015, 10:01:59 »
Kawał dobrej roboty - powinno zdać egzamin :)
No ja bym tam już nie podeszła - tak CDki potrafią nieźle oślepić ;)

Jaca - faktycznie, o tym nie pomyslałam

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 27, 2015, 10:07:10 »
No właśnie, mam nadzieję że to zda egzamin. Oczywiście jest to tymczasowe rozwiazanie bo myslę o położeniu nad torfowiskiem siatki   ale to sie jeszcze okaże;) póki co mam opcję pozyskania zlewozmywaka starego, żeliwnego 2-komorowego, może by tak jeszcze ze 2 sadzaweczki zrobić hm ;) hehe szał mnie ogarnął z tymi sadzawkami :D

Offline Mishu

• 386
  • +10/-0
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2015, 08:48:33 »
Nie tylko Ciebie - ja ostatnio stwierdziłam, że jak motyw z torfowiskiem wypali, to zaadaptuję najmniejszą i najpłytszą komorę oczka wodnego (odlew z tworzywa sztucznego - gotowy prefabrykat) na kolejne. Wodę ciągnęłoby wtedy bezpośrednio ze zbiornika wodnego (jest jeden wąski przepływ między komorami), ale nie wiem, czy nie zamuliłoby to reszty sadzawki.

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2015, 09:24:26 »
Nie tylko Ciebie - ja ostatnio stwierdziłam, że jak motyw z torfowiskiem wypali, to zaadaptuję najmniejszą i najpłytszą komorę oczka wodnego (odlew z tworzywa sztucznego - gotowy prefabrykat) na kolejne. Wodę ciągnęłoby wtedy bezpośrednio ze zbiornika wodnego (jest jeden wąski przepływ między komorami), ale nie wiem, czy nie zamuliłoby to reszty sadzawki.

Nie zamuli to wody  w oczku jak położysz włókninę akwarystyczną na całą długość przepływu;)

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +21/-0
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2015, 09:48:48 »

Nie zamuli to wody  w oczku jak położysz włókninę akwarystyczną na całą długość przepływu;)

Nasuwa się pytanie... czy woda z oczka wodnego będzie odpowiednia do nawadniania torfowiska? ???
Nie jestem chemikiem ;) nawet amatorem ;D ale wydaje mi się że chyba nie będzie odpowiednia?

Offline wterrarium

• 468
  • +16/-0
    • Moje owadożery
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2015, 10:03:01 »
włoknina nawet ta ogrodnicza powinna dać radę jeśli chodzi o odfiltrowanie torfu żeby się nie rozmywał na całe oczko, ale przepuszczania koloru nie zatrzymasz. Chociaż wątpię żeby jakoś widocznie oczko całe miało zbrązowieć.Nawet jeśli tak to ryby to lubią

Offline comandos21

• 935
  • +27/-0
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2015, 10:14:29 »

Nasuwa się pytanie... czy woda z oczka wodnego będzie odpowiednia do nawadniania torfowiska? ???
Nie jestem chemikiem ;) nawet amatorem ;D ale wydaje mi się że chyba nie będzie odpowiednia?

To zalezy jaka woda była użyta do startu oczka, deszczówka czy kranówka uzdatniana;)

ph wody powinno być ok 7
 A tu przydatny link:https://www.wlin.pl/rola-wody/ph-wody/?nauczycieli

Są papierki lakmusowe na alledrogo, którymi możesz to sprawdzić;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2015, 10:18:28 wysłana przez comandos21 »

Offline Mishu

• 386
  • +10/-0
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 28, 2015, 17:06:23 »
To ja was teraz zaskoczę: w oczku jest woda wodociągowa, a żyjące w niej rybki pochodzą z morza (tuż przy ujściu rzeki do morza). Nie wiem jak to się dzieje, ale ryby mają się dobrze i rosnące w oczku kosaćce i kaczeńce też ;) Wydaje mi się, że po pewnym czasie osad z wody opada na dno, a stamtąd wciąga go i zatrzymuje pompka z filtrem. Czasem tą wodą podlewam rośliny w ogródku (po deszczach, jak poziom sie znacznie podnosi).

Pomysł z włókniną na pewno wykorzystam, jeśli dojdzie do tej przeróbki ;)