Forum Świat Roślin Owadożernych - Roraima

Co kryje "hamata house" ...czyli co nowego u Jacy-Dzbanecznika?

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +23/-0
Odp: Co kryje "hamata house" ...czyli co nowego u Jacy-Dzbanecznika?
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 02, 2016, 09:52:27 »
Wszystko wygląda bardzo fajnie :) Czyli reasumując dzbanki próbują już ''uciekać'' z dotychczasowych zbiorników :D ?

Dzięki Michał ;)
Po części tak to można nazwać :) robi się coraz gęściej i brakuje miejsca na dostawianie nowych doniczek :(
Nie twierdzę że nic nowego nie będzie już dochodzić (mam do odebrania jeszcze kilka roślin z konkursu) ale będzie to kosztem pozbycia się jakichś roślin.
Zresztą już dużo wcześniej zauważyłem że wszystkie najlepsze i największe kolekcje dzbaneczników w naszym kraju oparte są o uprawę szklarniową lub są to zimne pomieszczenia typu piwnice itp.
Niestety nie będzie mi dane równać do najlepszych :( ale będę dążył by to co jest było w jak najlepszej kondycji i przede wszystkim cieszyło duszę i oko ;) :o ;D

Offline APOKALIPSA85

• **
  • 53
  • +1/-0
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 02, 2016, 13:58:27 »
Wszystko wygląda bardzo fajnie :) Czyli reasumując dzbanki próbują już ''uciekać'' z dotychczasowych zbiorników :D ?

Dzięki Michał ;)
Po części tak to można nazwać :) robi się coraz gęściej i brakuje miejsca na dostawianie nowych doniczek :(
Nie twierdzę że nic nowego nie będzie już dochodzić (mam do odebrania jeszcze kilka roślin z konkursu) ale będzie to kosztem pozbycia się jakichś roślin.
Zresztą już dużo wcześniej zauważyłem że wszystkie najlepsze i największe kolekcje dzbaneczników w naszym kraju oparte są o uprawę szklarniową lub są to zimne pomieszczenia typu piwnice itp.
Niestety nie będzie mi dane równać do najlepszych :( ale będę dążył by to co jest było w jak najlepszej kondycji i przede wszystkim cieszyło duszę i oko ;) :o ;D

a ewentualnie co chciałbyś sprzedał? Powiększyłabym chętnie jeszcze swoją kolekcję :)

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +23/-0
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 13, 2016, 20:47:11 »
APOKALIPSO z tą sprzedażą to nie tak od razu ;)
Będę musiał zrobić miejsce na coś "extra" lub gdy będzie bardzo ciasno to wtedy pomyślę.
Na razie co jakiś czas będę pozbywał się roślin których mam wiele z podziału, jak najprostsze heliamfory i kilka rosiczek z grupy petiolaris ;)
Ostatnio doszło mi sporo roślin z łódzkiej Wystawy Storczykowo-owadozernej.
Głównie balkonowe do kastry, ale też dwa długo wyczekiwane dzbanki które były nagrodą konkursową :)
Miejsce dla nich było zarezerwowane więc jeszcze jakoś je upchnąłem ;D

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +23/-0
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 28, 2016, 14:13:00 »
Dawno nie aktualizowałem tematu, a po liczbie wyświetleń widać że jeszcze ktoś tu zagląda ;)
By nie zawieść śledzących temat napiszę parę słów o hodowli i załączę kilka zdjęć.
Zacznę od balkonowych kastr które są cały sezon na zewnątrz.
Powstała druga bliźniacza 90 litrowa kastra z podobną obsadą jak pierwsza (kapturnice, rosiczki, pozostałości muchołówek).
Natomiast co do wyglądu roślin to lepiej się nie wypowiadać :(
Lato mamy bardzo marne, w większości chłodne i deszczowe, rośliny słabo wybarwione i w większości nie doświetlone.
Jeśli kolejny sezon będzie podobny, chyba zdecyduję się na zabudowę balkonu i ewentualne doświetlanie, taka przydomowa imitacja szklarni ;)
Rośliny parapetowe, głównie dzbaneczniki również dość długo się zbierały po zimie by zacząć pompować nowe dzbanki.
Aktualnie jedna Miranda (mam ich kilka) wygląda już całkiem nieźle ;)
Dość fajnie zaczyna też wyglądać jedna z Ampullarii 'lime twist' pompując coraz ładniejsze dzbanki ;)
Mam dwie te rośliny, zakupiłem w celu ewentualnej wymiany bądź sprzedaży, jeszcze się zobaczy?
Ten czerwony liść to ostatnia pozostałość po zderzeniu nabytej sadzonki z mocnymi ledami 8) teraz nowe liście są już przystosowane do mocniejszego światła.

I na koniec kilka zdjęć super krzyżówki N.robcantley x hamata :o
Zdjęcia zrobione głownie by porównać jak różnie mogą rosnąć rośliny z tej samej dostawy BE, w przybliżonych a jednak nieco innych warunkach.
Porównanie niebawem znajdziecie na sąsiednim forum w temacie 'Rośliny dokkrb'.
Pozdrawiam wszystkich i miłego oglądania ;)

Offline Psycho-Fan

• **
  • 319
  • +14/-39
  • Owadozercy.oxn.pl!!!!
    • Carniplants
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 28, 2016, 19:32:06 »
Ach zawsze mi się ta krzyżówka podobała :) Ale twoja jest piękna ;) i jak zwykle pytanie czy jak będziesz miał odrost to sprzedaż? ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 19:33:04 wysłana przez Psycho-Fan »
Znaliście mnie jako fana dzbaneczników :)

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +23/-0
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 08, 2016, 19:48:30 »
Witam w zimny jesienny wieczór ;)
Jeśli kiedyś doczekam się odrostu N.robcantley x hamata z pewnością pójdzie na sprzedaż ;)
Już wielokrotnie podkreślałem że mam ograniczone miejsce, tym bardziej że ta roślina docelowo osiąga dość spore rozmiary.
Natomiast za oknem mamy jesień, zimno, deszczowo... a w kastrze wiosna i takie "kfjatki" ;D
Sarracenia flava...

... i Sarracenia x rehderi

Do kolekcji petiolarisów dołączyły dwie nowe rosiczki.
Drosera derbyensis, juz pozbierała się po przesadzeniu i wygląda coraz ładniej :o

oraz Drosera kenneallyi, która dopiero dochodzi do siebie ;)

Z wymiany pojawiły się też nowe sadzonki dzbanków, Nepenthes sibuyanensis oraz nie ukorzeniony Nepenthes muluensis x lowii.

Teraz czekam na ofertę Roraimy z BE :)
Mam nadzieję że marzenia się spełniają, i będę musiał szukać miejsca na czysty klon hamaty BE ;)

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +23/-0
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 31, 2016, 00:06:57 »
Święta, święta i po świętach... nadchodzi Nowy Rok :)
W wolne dni można było nadrobić małe zaległości, co nieco rozsadzić, przesadzić itd...
Głównie uporządkowałem petiolarisy i niektóre dzbanki, rośliny przesadzone a nieco nadwyżek znalazło nowe domy ;)
Bardzo ładnie rozrosła się pozyskana jesienią d.derbyensis.
Pływacz który też jest ze mną od niedawna ładnie zarasta doniczkę i zbiera się do swojego pierwszego kwitnienia, widać warunki mu służą ;)

Podsumowując życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku :)

Offline Jaca-Dzbanecznik

• 409
  • +23/-0
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 07, 2017, 13:20:15 »
Przez nasz kraj przechodzi fala bardzo wysokich mrozów :(
Nauczony doświadczeniami z ubiegłego roku, gdzie straciłem całą skrzynkę z muchołówkami przy temperaturze -17', tym razem zabezpieczyłem kastry podwójną warstwą agro-włókniny.
Oczywiście boki i spód kastry są zabezpieczone 4cm styropianem.

W kastrze znalazły się ostatnie muchołówki, które ubiegłej zimy były poupychane gdzieś po domu, więc na najmroźniejsze dni postanowiłem jeszcze bardziej zabezpieczyć rośliny i oddałem im własną kołdrę ;)

Dzisiejszej nocy temperatura na balkonie sięgała -20', w chwili obecnej gdy świeci słonko jest tylko -11'.
Mam nadzieję że dodatkowe zabezpieczenie pomoże przetrwać najgorsze mrozy, a obecne warunki zimą coraz bardziej skłaniają mnie do zabudowy balkonu.
Byle do wiosny ;)

Offline ratan

• *
  • 3
  • +0/-0
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 31, 2017, 10:43:23 »
Świetne fotki, robią wrażenie. Mam nadzieję, że niebawem i ja będę mógł się pochwalić:)
Szeroki wybór mebli tarasowych z naturalnego ratanu.
http://ratanland.pl/17-meble-technorattanowe.html